Városi kitüntetések

Nyomtatóbarát változatPoslať e-mailom
Városi kitüntetések

A Szent István-napi ünnepségsorozat gazdag programot kínált a dunaszerdahelyieknek. Augusztus 19-én a városi művelődési központ előtt a Felvidéki Rockszínház Urunk László!Téged áldunk! Legendák nyomában című rockoperával kezdődött. Augusztus 20-án az ünnep szentmisével folytatódott, majd azt koszorúzással egybekötött megemlékezés követte a Szent István téren. Az ünnepségen elsőként Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere mondott beszédet, aki azt hangsúlyozta, hogy a felvidéki magyarság fogyásának megállítása érdekében meg kell találnunk a közösségi konszenzust, létre kell hozni az egységes érdekképviseletet, amely nemcsak a politikai pártokon alapul, hanem az együttműködésbe be kell vonni a nagyobb társadalmi szervezeteket és az egyházközösségeket is.

 

Menyhárt József, az MKP országos elnöke ünnepi beszédében István király legnagyobb érdemeként azt említette, hogy koncepcióban tudott gondolkodni, amelynek köszönhetően meg tudta védeni népét. A felvidéki magyarságnak is meg kell fogalmaznia céljait, azok megvalósítása lehet a magyarság megmaradásának a záloga.

 

A dunaszerdahelyi városi önkormányzat 2016-ban hetedik alkalommal adta át a városi kitüntetéseket a Szent-István-napi ünnepségsorozat részeként megtartott ünnepi képviselő-testületi ülésen. A képviselő-testület döntése értelmében 2016-ban Pro urbe-díjat kapott Lipcsey Ildikó, a dunaszerdahelyi művészeti alapiskola korábbi igazgatónője a kultúra terén kifejtett kimagasló munkásságáért. Pro urbe díjban részesült a Dunaszerdahelyi Birkózóklub a sport területén elért eredményeiért, valamint a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézetet a társadalmi élet területén kifejtett munkásságért és az elért eredményekért.

Pro Urbe Juvenis kitüntetést olyan 26 évnél fiatalabb személy kaphat, aki a város hírnevét a tanulmányi, alkotói, sport-, kulturális, oktatási, nevelési, tudományos vagy társadalmi területén elért eredményeivel öregbíti.  E díjat 2016-ban Lakatos Rita kézilabdázó kapta a sport területén elért eredményeiért. A díjakat Hájos Zoltán polgármester, Horváth Zoltán és A. Szabó László alpolgármesterek adták át.

Az augusztus 20-i Szent István-napi díjátadó ünnepségen adták át a Polgármester Díját, valamint az Év pedagógusa szakmai és közönségdíját. Hájos Zoltán polgármester ebben az évben 3 díj odaítéléséről döntött, valamint polgármesteri emléklapot adott át. Idén Polgármester díjat kapott a Talentum Polgári Társulás, akik a kultúra népszerűsítése mellett a tehetséges diákok felkarolását és támogatását végzik. Polgármester díjban részesült Patrick Hessel, a C2i vállalat ügyvezető igazgatója, aki 2015-ben az Év vállalkozója címet is elnyerte. A díjátadó ünnepségen azonban nem jutott jelen lenni, ezért az elismerést később veszi át. Polgármester díjat kapott Papp István is, a Szlovákiai Mozgáskorlátozottak Szövetsége dunaszerdahelyi alapszervezetének alelnöke a szociális területen elért eredményeiért. A polgármesteri emléklapot Ján Ďurica, a DAC neveltje, válogatott labdarúgó érdemelte ki, amelyet nevében édesapja vett át.

Immár, többéves hagyomány, hogy a város díjaival együtt tüntetik ki az Év pedagógusát. A városi fenntartású alapiskolák és óvodák, valamint a többi iskola vezetői javasolnak jelölteket az elismerésre. Arról, hogy végül melyik jelölt kapja meg a díjat, szavazással döntöttek. A legutolsó fordulóba 5 pedagógus került: Bugár Edit, Csölle Teréz, Kálmán Erzsébet, Koczó Klára és Németh Viktor. Az Év pedagógusa díjat idén a szakma Bugár Editnek, a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin alapiskola pedagógusának ítélte oda. 2016-ban az Év pedagógus díj közönség díjasa pedig Koczó Klára, a dunaszerdahelyi magyar magángimnázium pedagógusa lett.

 

A díjátadót követően az esztergomi Sic Transit Folk Műhely adott koncertet, vasárnap pedig a Csallóköz kincsei című nagykoncertet rendezték meg a városi művelődési központban.

Cookies